Back to press realeses

Kontakt.io spełnia swój amerykański sen – od zera do 100 milionów złotych w zaledwie 3 lata

February 17, 2016

Kontakt.io od początku znajduje się w ścisłej czołówce światowych producentów beaconów. Krakowski startup zamknął właśnie Serię B finansowania kwotą 5 milionów dolarów i rusza z globalną kampanią w poszukiwaniu talentów.

Z urządzeń krakowskiej firmy opartych o technologię Bluetooth Smart korzystają już między innymi takie marki jak McDonald’s, Carrefour, Berlin Fashion Week czy Nike. W sumie ponad 15 tysięcy klientów w 100 krajach świata. Pod koniec 2015 roku wartość 65-osobowej firmy została wyceniona przez inwestorów na 25 milionów dolarów.

“Kontakt.io udowadnia, że jest jednym z absolutnych liderów branży urządzeń BLE na świecie. Szeroka adaptacja technologii firmy, jak i wzrost przychodów – 300 procent w skali roku, to dwa silne dowody na to, że w zasadzie nie inwestujemy w startup, a dynamicznie prosperująca firmę”, mówi Jan Habermann, Partner w funduszu Credo Ventures, głównym inwestorze Serii B.

Liderzy firmy mają ciągle ambicje na więcej, a dzięki inwestycji Credo Ventures będą wstanie przyspieszyć rozwój nowych produktów i podwoić liczbę osób w zespole.

“Od samego początku naszym celem jest dostarczenie klientom najlepszych na świecie rozwiązań opartych o technologię Bluetooth. To wymaga od nas ciągłego poszukiwania innowacji i budowania silnych kompetencji w zespołach. Stąd decyzja o tym, że duża część środków z tej rundy inwestycyjnej zostanie przeznaczona właśnie na te cele, a 10% udziałów firmy zostanie zaoferowane w ramach opcji dla pracowników”, wyjaśnia Szymon Niemczura, Współzałóżciel oraz CEO w Kontakt.io.

Do końca roku firma planuje rozbudować zarówno team deweloperów w Krakowie, jak i wzmocnić biura międzynarodowe w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Meksyku oraz w Chinach. W tym celu Kontakt.io rozpoczął międzynarodową kampanię #ExtraOrdinary m.in. z wykorzystaniem beaconów w reklamie outdoroowej. Więcej informacji o kampanii znajduje się na stronie www.extraordinary.kontakt.osomapps.com.

O Kontakt.io. Beacons & Beyond

Kontakt.io łączy świat rzeczywisty z Internetem Rzeczy, dostarczając rozwiązania oparte o technologię Bluetooth Smart. Wspieramy już ponad 14 tys. klientów w ponad 100 krajach świata. Kontakt.io jako jedyny gracz na rynku oferuje rozwiązanie oparte o chmurę, otwierając tym samym możliwość zarządzania flotą beaconów z dowolnego miejsca na ziemi. Innowacyjna technologia w połączeniu z fantastyczną obsługą klienta, czyni Kontakt.io naturalnym wyborem dla każdego, kto chce budować personalizowane doświadczenia oparte o geolokalizację.

O Beaconach

Beacony to niewielkie nadajniki, działające w oparciu o energooszczędną technologię Bluetooth Smart. Wysyłany przez nie sygnał, “odczytywany” jest przez aplikację na smartfonie użytkownika, który pojawia się w zasięgu urządzenia. W ten sposób beacony pomagają w robienie zakupów, poruszaniu się po dużych obiektach, czy urozmaicają wizytę w muzeach.

About Kontakt.io

Kontakt.io is a leader in Bluetooth-based indoor location services. Our mission is to simplify the connection of people, locations and things. Kontakt.io’s portfolio of complete IoT and location and condition solutions combines open hardware, software, and cloud to bring real-time visibility, analytics, and AI to operations. Today, we serve over 2,000 customers across diverse sizes and industries, from healthcare, airports, governments and smart buildings. They all use Kontakt.io to reduce emergency incident time, decrease asset search-times, automate manual processes, digitize physical order traceability or prevent machine downtimes.

For media queries, please contact:

Aneta Ciurkot

Director, Product Marketing
aneta@kontakt.osomapps.com
[Updated for 2020]
[Updated for 2020]